baldachim do łóżeczka

Pojawienie się na świecie dziecka to rewolucja w życiu całej rodziny. Zmiany obejmą nie tylko nasze codzienne nawyki, ale również przestrzeń mieszkalną. Tą trzeba będzie bowiem dostosować do potrzeb nowego członka rodziny. Zanim jeszcze maluszek przyjdzie na świat, powinniśmy przygotować dla niego pokoik lub kącik w sypialni rodziców.

Jak urządzić kącik do spania dla malucha?
Bez wątpienia najważniejszym meblem, bez którego nie obejdzie się nasza pociecha jest łóżeczko. To powinno być solidne i mieć porządny, wygodny materac – wtedy nasz maluszek będzie mógł w odpowiednich warunkach wypoczywać po dniach pełnych wrażeń.
Dobrze jest również zadbać o różnego rodzaju akcesoria do łóżeczka dziecięcego, takie jak pościel, kocyk czy organizer. Ogromnym zainteresowaniem wśród świeżo upieczonych rodziców cieszą się również moskitiery do łóżeczka. Te są dostępne w różnych wzorach i kolorach, wykonane z różnych materiałów. Wbrew pozorom baldachim do łóżeczka nie pełni jedynie ozdobnej roli. Sprawia, że miejsce, w którym śpi maluszek jest dodatkowo osłonięte, a dziecka nie rozpraszają bodźce z zewnątrz i łatwiej jest mu zasypiać. Takie rozwiązanie idealnie nadaje się zwłaszcza dla tych, którzy urządzają kącik dla noworodka w sypialni – ważne jest, żeby maluszek miał w łóżeczku poczucie intymności, żeby nie rozpraszały go osoby przemieszczające się w pobliżu łóżeczka. Baldachim dodatkowo ochroni noworodka również przed przewianiem, gdyż osłoni go przed ewentualnymi podmuchami wiatru wdzierającymi się przez okna.