Nauki humanistyczne są dziś jednymi z najchętniej wybieranymi kierunkami na studiach. Wraz z rozwojem uczelni prywatnych, na których powstawało wiele, czasem bardzo zaskakujących kierunków, na rynku pracy pojawiło się bardzo wielu szukających zajęcia absolwentów Europeistyki, filozofii czy historii. Niestety osoby te nie mają większych szans ani na zdobycie pracy w swoim zawodzie, ani na podjęcie konkretnej pracy w innej branży. Dopiero przez ostatnie kilkanaście miesięcy dąży się do tego, by ograniczyć ilość kierunków, które nie są przyszłościowe, lecz niemal wymyślane po to, by ściągnąć młodych ludzi, którzy nie do końca wiedzą co chcą robić w życiu.

Przed tym swoistym boomem, ktoś kto w swojej karierze naukowej miał okazję pisać  prace magisterskie z zakresu pedagogiki, historii czy psychologii, nie koniecznie musiał martwić się o to, co czeka go po zakończeniu studiów. Wiązało się to z inną sytuacja na rynku pracy oraz znacznie mniejszą liczbą osób studiujących. Dzisiaj liczba osób, które chcą zdobyć tytuł zaczyna się powoli zmniejszać. Wynika to z faktu, iż prace magisterskie psychologia nie będą przepustką do zawodu i lepiej jest skończyć dobre technikum lub odpowiednią szkołę policealną lub studium, by mieć narzędzia i fach w ręku. A przy okazji czas poświęcony na studia możemy wykorzystać na zdobywanie doświadczenia zawodowego.

Wygląda również na to, że powoli obniża się liczba studentów wielu uczelni prywatnych, które nie są uznawane za szkoły dobre, ale za ośrodki, które chcą jedynie dać studentowi dyplom i czerpać z tego odpowiednie zyski. Szkoły prywatne są przecież znakomitym sposobem na zarabianie pieniędzy również przez profesorów czy doktorów oraz młodych absolwentów studiów wyższych po studiach doktorskich.

REKLAMA: Sprawdź Koszulki z nadrukiem na  www.greenprint.com.pl