Usuwanie zbędnego owłosienia przy pomocy tradycyjnych maszynek jednorazowych zajmuje sporo czasu, zwłaszcza jeśli ktoś ma szybkie tempo odrastania włosów i musi ten zabieg powtarzać codziennie.

U wielu osób maszynka powoduje także wysuszenie skóry, bolesne podrażnienia, a nawet stany zapalne. Kremy do depilacji nie zawsze są skuteczne, a u niektórych osób powodują reakcje alergiczne. Dłuższe przerwy pomiędzy depilacjami umożliwia usuwanie włosów woskiem, elektrycznym depilatorem albo pastą cukrową. Są to jednak zabiegi, które wciąż wymagają regularnego powtarzania i, w zależności od umiejętności, czasami również wizyty w salonie kosmetycznym. Dodatkowo, dla wielu kobiet są one zbyt bolesne.
Nic dziwnego, że coraz większą popularnością cieszy się alternatywa, jaką jest depilacja laserowa.

Zobacz depilacja laserowa lightsheer kraków

Ogromną jej zaletą jest trwałość – ten typ depilacji daje duże prawdopodobieństwo pozbycia się zbędnego owłosienia już na całe życie. Szczególnie polecany jest osobom, które mają jasną karnację i mocne, ciemne włosy. Zabieg depilacji laserowej trwa, w zależności od obszaru, od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, i jest wykonywany w certyfikowanych salonach. Pacjentki szczególnie wrażliwe na ból mają możliwość miejscowego znieczulenia przy pomocy maści. Zabieg należy powtórzyć kilka razy, zazwyczaj w kilkutygodniowych odstępach. W niektórych przypadkach wskazane jest również powtórzenie depilacji około rok od ostatniego zabiegu, aby utrwalić efekty. Indywidualny plan postępowania ustala się z lekarzem albo kosmetyczką.

Laser jako metoda depilacji jest wybierany przez coraz więcej osób ze względu na związaną z nim wygodę. Ofertę usuwania włosów w ten sposób znajdziemy obecnie w wielu salonach. Po udanym zakończeniu serii zabiegów można właściwie przestać zaprzątać sobie głowę regularną depilacją i cieszyć się gładką skórą na długo.