Wystrój łazienki jest dla nas jedną z ważniejszych spraw. Jednak dobierając do siebie takie elementy jak dozowniki do mydła i inne akcesoria łazienkowe, bardziej zwracamy uwagę na ich funkcjonalność oraz wygodę stosowania. Jakość jest tu ważniejsza niż wygląd. W dzisiejszych czasach można jednak te dwie cechy łączyć bez żadnych przeszkód. Galanteria łazienkowa jaka dostępne jest na rynku pozwala bowiem puścić wodzę fantazji i w tej wyjątkowej przestrzeni wyczarować naprawdę niezwykły wystrój.

Obecnie takie elementy jak na przykład tiger akcesoria łazienkowe mogą służyć nam przez długie lata. Wilgoć, kamień oraz temperatura, które zazwyczaj są głównymi przyczynami szybkiego niszczenia się akcesoriów, w tym przypadku nie są groźne. Bardzo wiele materiałów przeznaczonych do wykończenia i wystroju łazienek ma specjalne właściwości. Bardzo popularne i niezwykle praktyczne są dziś na przykład fugi, które mają właściwości antybakteryjne – zapobiegają tworzenia się pleśni i grzybów między płytkami. Warto zwracać uwagę szczególnie na meble łazienkowe. W tym przypadku lepiej nie oszczędzać.

Drewno użyte na łazienkowe szafki i półki musi być bardzo dobrze zaimpregnowane. Wilgoć może w bardzo krótkim czasie spowodować spuchnięcie drewna i oczywiście jego odkształcanie. Oprócz dobrego, wysokiej klasy materiału bardzo ważny jest również sam kształt mebli, umywalek i wszystkich sprzętów znajdujących się w łazience – im prostszy kształt, nie zawierający rowków i zagłębień, tym łatwiejszy będzie do czyszczenia.

Ważna bowiem jest codzienna pielęgnacja naszej łazienki – kurz, kamień i grzyby bardzo szybko mogą zagościć w wilgotnej przestrzeni, która przecież powinna być higienicznie czysta. Pamiętajmy o tym przy zakupie akcesoriów i elementów wykończeniowych – im bardziej praktyczne są, tym lepszy będzie komfort ich stosowania a tym samym nasze własne zdrowie.

REKLAMA: wczasy Gruzja – Czajka Travel