ciasto czekoladowe

W dobie internetu najróżniejsze przepisy na ciasta są na wyciągnięcie ręki. Nieograniczone pole manewru dla zaawansowanych cukierników jak i raczkujących w tej materii. Niektóre są tak proste, że wystarczy tylko trochę chęci, nie potrzebny jest ani specjalny talent ani sprzęt. Daj się więc ponieść cukierniczej wyobraźni i wewnętrznemu łasuchowi.

Niekwestionowanym królem wypieków domowych jest ciasto czekoladowe. Uwielbiane przez dzieci jak i dorosłych to zawsze hit, który pozwala na nieograniczoną fantazję. Dobrze smakuje zarówno z dodatkami słodkimi jak i wytrawnymi. Mocno kakaowe, głębokie Brownie, albo tort z masą czekoladową zawsze będą gorąco przyjmowane przez gości i domowników. Przepisy na wypieki z czekoladą lub kakao od dawna cieszą się niemalejącą popularnością. I nic w tym dziwnego!

Drugim niemniej smacznym i ciekawym wypiekiem jest ciasto kruche. Również proste w wykonaniu, zdecydowanie polecane dla osób, które nie są aż tak rozmiłowani w słodkościach jak fani ciasta czekoladowego. Ciasto kruche doskonale sprawdzi się w lato lub na jesień z sezonowymi owocami pod kruszonką. Takie ciasto wszystkim miło kojarzy się z domowymi wypiekami. A sezonowe owoce podkreślają jego wyjątkowość, bo tylko w upalne lato będzie z porzeczkami a na jesień z węgierkami.

W inne pory roku pozostaje tylko słodkie wspomnienie i tęsknota. Jednak ciasto to nie tylko nadaje się do słodkich przysmaków. Na kruchym spodzie upiec można niezliczoną liczbę tart. Również te wegańskie. A w dodatkach do nich ogranicza nas tylko wyobraźnia i asortyment sklepu.