autumn-in-denali-alaska-landscape-3_lTurystyka od lat rozwija się coraz bardziej i obecnie uznawana jest już za jeden z bardziej dochodowych działów sektora usługowego. Zainteresowaniem cieszą się zarówno wczasy, jak też i wyjazdy nastawione głównie na zwiedzanie i poznawanie nowych kultur. Wśród wczasowiczów zdecydowanie największą popularnością cieszą się zwykle kurorty położone w bliskim sąsiedztwie Morza Śródziemnego. Hiszpańskie plaże, francuska riwiera czy nawet greckie wysepki praktycznie co sezon przyciągają spragnionych słońca urlopowiczów. Rasowi turyści jednak najczęściej już odwiedzali te miejsca, a ponadto nierzadko są zdania, że przez rozwój turystyki i infrastruktury, wiele z tych miejsc straciło już swój pierwotny urok i czar. Tym właśnie należy tłumaczyć tak dużą popularność turystyki alternatywnej. Wyjazdy organizowane są w jej ramach w małych grupach, a turyści mają okazję odwiedzić miejsca wciąż mało znane.

Szczególnie atrakcyjne mogą okazać się wczasy w Bieszczadach czy na jednej ze skandynawskich wysepek. Miłośnicy słońca i leniuchowania na plaży również znajdą coś dla siebie. Wypocząć można zawsze w jednej z nadbałtyckich miejscowości lub udać się na wypoczynek na Wschód. Wczasy Gruzja (zobacz ofertę na http://czajkatravel.pl/)będą w takim wypadku jedną z ciekawszych propozycji. Ciepły klimat, Morze Czarne i gruzińskie kurorty, chociaż nie są tak popularne jak te śródziemnomorskie, to jednak również rokrocznie przyciągają turystów.

W wielu katalogach turystycznych znaleźć można już dziś ofertę wczasy Gruzja, zaś wśród gruzińskich miejscowości zdecydowanie najlepiej przygotowana na przyjęcie gości jest miejscowość Batumi. Na turystów czekają tam ośrodki wypoczynkowe o różnym standardzie, restauracje z miejscowymi specjałami, a także nie brakuje typowo gruzińskich obiektów architektonicznych.