rekrutacja do korporacji poprzez filmy reklamoweDziś firmy często mają silne parcie na rekrutację pracowników. Mając kilka wolnych etatów, które powinny być na już obsadzone, prowadzą różnorodne formy rekrutacji. Ostatnio wymyślono jako sposób zachęty do rekrutacji stosowanie filmów korporacyjnych ukierunkowanych na promocję firmy. Za pomocą krótkich filmów można bardzo wiele przekazać.

Mogą to być na przykład filmy reklamowe opowiadające o naszej firmie i naszych pracownikach. Nakręcone w taki sposób, by kamera jednym ciągiem oprowadzała nas po wszystkich działach pozwalając na zapoznanie się z każdym z pracowników. Dzięki temu można będzie się dowiedzieć kto pracuje u nas w firmie i czym się zajmuje.

Pokazując same zalety pracy takie filmy możemy potraktować jako filmy promocyjne. Ludzie chcą pracować tam gdzie będą dobrze się czuć przez osiem godzin. A gdy zobaczą, że każdy dział ma własny ekspres do kawy i codziennie kosz świeżych owoców pomyślą o rekrutacji do naszej firmy.

Oczywiście niektóre rodzaje filmów mogą lekko zniechęcić – mowa o takich filmach jak filmy korporacyjne. Pokazany jest na nich najczęściej graficzny schemat działów, sucho wymienione obowiązki pracownika i standardy, których musi przestrzegać. Na takich filmach zazwyczaj jest dużo zasad i regulaminów, jakich trzeba przestrzegać będąc w przyszłości pracownikiem takiej firmy korporacyjnej.

Niektórym nie pasuje taka atmosfera w pracy. Szukają miejsc pracy gdzie będzie więcej luzu. Dlatego też niektórzy chyba wolą jednak oglądać filmy reklamowe – sympatyczne i z żartem zachęcające do złożenia dokumentów aplikacyjnych na dane stanowisko.

Zobacz: Filmy reklamowe w wykonaniu Grandfox Kraków – http://grandfox.pl/filmy-reklamowe/