Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyczki damskie? Oczywiście muszą one być piękne! Kosmetyczki obecne na rynku są dostępne w różnych wzorach i kolorach. Bardzo popularne są ostatnio kosmetyczki brokatowe, lakierowane i z efektem duochrome, czyli zmieniające kolor w zależności od kąta padania światła. Jest więc w czym wybierać! Co jeszcze powinnaś wziąć pod uwagę podczas zakupów?

W torebce przyda ci się kosmetyczka na kosmetyki drobne, które zawsze warto mieć pod ręką. Powinien zmieścić się w niej korektor w płynie, puder prasowany z puszkiem, szminka lub błyszczyk do ust. Dzięki nim nie tylko poprawisz makijaż, ale też szybko wykonasz go np. w pracy, jeśli nie starczyło ci na to czasu w domu. Taka kosmetyczka może być przezroczysta lub półprzezroczysta, abyś mogła łatwo przejrzeć jej zawartość i szybko znaleźć potrzebne produkty.

Duże kosmetyczki świetnie sprawdzą się w podróży. Wybierając kosmetyczkę, zwróć uwagę na to, czy ma przynajmniej jedną małą kieszeń. Schowasz tam drobiazgi albo biżuterię. Idealna kosmetyczka ma też miejsce na leki, które można schować w przegrodzie z siatką zasuwaną na zamek lub z elastyczną gumką. Niektóre kosmetyczki mają też lusterko schowane w klapie albo mały haczyk, na którym można zawiesić kosmetyczkę w hotelowej łazience. Każdy detal ma znaczenie!

W domu może przydać ci się kosmetyczka w formie kuferka. Jeśli nie masz toaletki albo specjalnego miejsca na kosmetyki kolorowe, możesz wszystkie niezbędne produkty zgrabnie ułożyć w kuferku. Oczywiście kuferek nada się również na podróż, w której będziesz potrzebować większej ilości kosmetyków do makijażu.

 

REKLAMA: orienteglamour.pl/kosmetyczki-damskie