Największe miasta przyciągają do siebie nowych inwestorów – zarówno tych większych jak i niewielkich, którzy w nadziei na rozwinięcie działalności decydują się na przejęcie jakiejś części rynku. Ilość potencjalnych klientów jest bowiem bardzo duża – jednak znacząca jest również konkurencja. By być zauważalnym i dotrzeć do klienta należy więc dużą część budżetu firmy przeznaczać na reklamę. Jedną z najpopularniejszych dróg dotarcia do klienta jest poligrafia. Materiały reklamowe Kraków które są jednymi z tańszych i dość skutecznych są ulotki Kraków oraz plakaty Kraków. I choć mieszkańcy są zasypywani stertami ulotek w domu i na ulicy, wygląda na to, że ta metoda reklamowania się musi przynosić zyski. Zwłaszcza, że ulotki reklamowe Kraków są dość tanie a w niektórych branżach kliku klientów, którzy wrócą z tą ulotką, wystarczy, by nie tylko pokryć koszty inwestycji jaką jest druk ulotek Kraków, ale również zarobić.
Duża konkurencja jest więc także w samej branży poligraficznej. Druk Kraków to jedna z częściej poszukiwanych usług przez przedsiębiorców. By przyciągnąć klienta nie wystarczy tylko atrakcyjna cena, ale również dobra, wyróżniająca oferta i różnorodność usług. Standardowy druk plakatów Kraków czy wizytówki powinny zostać uzupełnione na przykład w możliwość zamówienia innych gadżetów reklamowych: kubków, tekstyliów oraz wyrobów niestandardowych. Obecnie prawie każda drukarnia zatrudnia osobę, która odpowiedzialna jest za projektowanie graficzne Kraków – tak by nasz klient nie musiał przychodzić z gotowym projektem ulotki czy wizytówki, ale mógł jego wykonanie zlecić nam.
A skuteczna reklama to taka, która odróżnia się od innych – jest zaskakująca, przykuwająca wzrok oraz zapadająca w pamięć. Nie można również ograniczać się wyłącznie do tej formy reklamy – Internet bowiem przoduje w skuteczności ściągania klientów!