Nowoczesna kosmetyka i kosmetologia opiera się na dwóch zasadniczych filarach: z jednej strony jest to natura oraz tradycyjne zabiegi i produkty kosmetyczne znane jeszcze naszym babciom, z drugiej to najnowocześniejsze odkrycia kosmetologii z wykorzystaniem często dość inwazyjnych metod czy dość niebezpiecznych substancji – jednak w odpowiedni sposób, tak by nam nie szkodzić! Obecnie możemy mówić, że tradycyjne zabiegi jakie znane były kobietom niemal od zarania dziejów, są dziś rozwijane i udoskonalane. Weźmy choćby najprostszy zabieg jakim jest oczyszczanie twarzy Kraków. I dziś chętnie i regularnie poddajemy się takiemu zabiegowi. A może on wyglądać różnie – bardzo często metodą tradycyjną: peelingiem z naturalnych substancji takich jak cukier czy kawa.

Dziś nie wystarcza nam już zwykłe złuszczanie wierzchniej warstwy naskórka.   Szukamy bardziej skutecznych zabiegów, które dadzą długotrwały efekt. Dlatego bardzo modna stała się mikrodermabrazja Kraków http://farmaurody.com.pl/– zabieg, który nie tylko złuszcza naskórek z naszej twarzy, ale pobudza nasze tkanki do większej produkcji kolagenu i innych korzystnie wpływających na nasz wygląd substancji. I choć nasze babcie nie miały dostępu do tego typu profesjonalnych zabiegów, wcale nie narzekały. W tamtych czasach życie wyglądało tak jak dziś – trzeba się było tylko nieco więcej natrudzić bo zdobyć odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne.

Dziś mówimy o takich specjalistycznych zabiegach jak  depilacja laserowa Kraków czy depilacja woskiem Kraków. Kiedyś problem zbędnego owłosienia właściwie nie istniał i nie widziano potrzeby usuwania włosków. Dziś wydaje nam się to dość przerażające. Od zawsze jednak sztuka makijażu czy zdobienia paznokci była modna. Zabiegi takie jak pedicure Kraków czy manicure Kraków oczywiście wykonywane były wyłącznie za pomocą specjalnych polerek – bez emalii i lakierów. A czy nasze babcie pomyślałyby kiedyś o zabiegach takich jak keratynowe prostowanie włosów Kraków czy makijaż permanentny Kraków? Raczej ograniczały się do szarego mydła, kremu nawilżającego i naparu z ziół – a efekt był i tak zniewalający!