Sztuka lekarska rozkręca się w bardzo szybkim tempie. Coraz więcej wiadomo nie tylko o ciele człowieka, lecz również a także o wszelkich chorobach. Współcześni lekarze wiedzą już, jak je leczyć, posiadają też niezbędne narzędzia i sprzęty, które pozwalają wykonywać nawet najbardziej skomplikowane zabiegi. Wciąż jednak popularne są stare, sprawdzone metody, np. pobieranie krwi. Wbrew pozorom jednak nie tylko osoby dorosłe mogą oddawać krew. Dla medycyny bardzo cenna jest również krew pępowinowa, która zawiera w sobie bardzo cenne komórki macierzyste. To dzięki nim krew pępowinowa wykazuje zdolność krwiotwórczą, z niej też powstają zalążki przyszłych narządów i organów rozwijającego się dziecka.

Jeśli komórki macierzyste mają tak istotny wpływ na kształtowanie się przyszłego dziecka, to nic dziwnego, że krew ta może również zdziałać wiele dobrego przy innych zabiegach w medycynie. Niestety jednak krew pępowinowa jest również bardzo rzadka, a pobierać można ją tylko i wyłącznie w czasie samego porodu. Warto więc o zabiegu dowiedzieć się możliwie najwcześniej, koniecznie też o chęci oddania trzeba poinformować bank krwi pępowinowej, żeby móc przed porodem zadbać o wszystkie związane z zabiegiem formalności. Zabieg jest już niezwykle popularny na Zachodzie, w Polsce również powoli zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem.
Warto się na niego podejmować decyzję a także popierać do jego dokonania wszystkich krewnych i znajomych, jacy spodziewają się dziecka. Warto tym bardziej, że zabieg jest bezbolesny, bezpieczny, nie stanowi żadnego zagrożenia dla matki ani dziecka, a pozyskana dzięki niemu krew może przyczynić się do ratowania czyjegoś życia. Przyszła matka ma więc okazję dać życie nie tylko dziecku, ale również podarować je innej osobie, która potrzebuje krwi.

Więcej o komórkach dowiesz się w serwisie http://www.bezcennydar.pl/