Historia rachunkowości jest bardzo stara. Rachunkowość i księgowość w swojej najprostszej formie były jednymi z przyczyn, dla których człowiek wynalazł pismo. Handel pomiędzy poszczególnymi rodzinami i gospodarstwami na początku miał charakter wymienny. Dobra takie jak zboża, mąka, nabiał czy mięso można było spokojnie zamieniać na inne, potrzebne aktualnie nam. Z czasem, gdy gospodarstwa zaczęły się rozwijać i zaczęto handlować na szerszą skalę, zaistniała potrzeba księgowania – zapisywania zysków, strat i innych informacji. Starożytni posługiwali się w tym celu sznurami, na których w odpowiedni sposób wiązali sznury. Ten sposób zapisywania informacji jest jednym z pierwszych pism.
Kolejne lata rozwoju gospodarczego oraz edukacyjnego pozwolił na coraz bardziej postępujący rozwój ludzkości. Nie da się ukryć, że było to podyktowane ekonomią i chęcią wzbogacania się. Wyprawy na inne kontynenty oraz sprzedaż takich towarów jak bawełna, kakao czy herbata były już wysoko rozwiniętym handlem. Dlatego też nastąpił szybki rozwój księgowości. Oczywiście dziś nie ogranicza się ona do zapisywania zysków i strat. Dziś księgowy Kraków zajmuje się szeregiem spraw. Zatrudniany przez biuro rachunkowe Kraków przede wszystkim jest podwykonawcą i doradcą. Jako specjalista musi być na bieżąco z przepisami i prawem podatkowym. Więcej na ten temat przeczytacie na stronie: prym.info
Biuro rachunkowe w Krakowie jest w dzisiejszych czasach instytucją bardzo popularną: firmy dziś nie zatrudniają księgowych a wolą zacząć współpracę z zewnętrzną firmą. To nie tylko tańsze ale i pewniejsze rozwiązanie. Biuro rachunkowe daje nam bowiem gwarancję, że jeżeli poniesiemy szkody związane z błędami jakie popełnili jego pracownicy nie ponosimy za to odpowiedzialności. Jeżeli błąd popełniłby nasz wewnętrzny księgowy moglibyśmy mieć poważne problemy. W każdym razie: księgowy nie jest może bardzo ciekawym zawodem, ale na pewni bardzo poszukiwanym!