moduły led

Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszy się oświetlenie LED. Moduły LED stosuje się zazwyczaj do podświetlania reklam. Jednak ze względu na swoje niewielkie rozmiary i dużą wytrzymałość coraz częściej wykorzystuje się je w oświetleni domach, biurach, instytucjach gdzie sprawdzają się idealnie.

Bardzo efektownie wygląda oświetlenie LED przy podwieszanych sufitach, sprawdza się  w kuchni, przedpokoju, w pokojach. Można też w ten sposób oświetlić np. schody. Zastosowanie oświetlenia typu LED może całkowicie zmienić charakter pomieszczenia. Nie trzeba przeprowadzać kosztownych remontów, kupować nowych mebli, aby pomieszczenie nabrało nowego wyrazu. Wystarczy właśnie zastosować oświetlenie czy moduły ledowe.

Możemy wybrać światło zimne lub ciepłe, światło w konkretnym kolorze (np. czerwone, zielone itp.), którego nasycenie jest  o wiele większe niż w wypadku zastosowania innych technologii. Oświetlenie LED można stosować w miejscach niedostępnych dla tradycyjnego oświetlenia. Diody LED długo służą, są ekologiczne, bo nie zawierają rtęci i ze względu na ich żywotność rzadko się je wyrzuca. Także częste włączanie i wyłączanie nie skraca ich żywotności, jak jest w przypadku żarówek kompaktowych.

Zaletą diod LED jest także ich niska temperatura pracy. Dzięki temu nie ma obawy, że spalą się kable doprowadzające zasilanie. Oświetlenie LED jest też energooszczędne. Dzięki temu znacznie zaoszczędzimy  na rachunkach ze zużycie energii  elektrycznej.  Diody LED są już coraz tańsze i jest ich coraz większy wybór.