Na wybiegach wiosenne trendy mody prezentowane były już kilka miesięcy temu, w sklepach pojawiły się więc ubrania na sezon wiosna 2013, które czekają spokojnie na wieszakach na nadejście pierwszych wysokich temperatur a tym samym potencjalnych kupców. Co króluje w tym sezonie? Nadal znajdziemy nieśmiertelne koszulki z nadrukiem, które możemy założyć zarówno na co dzień jak i do pracy. Casualowe koszulki zestawione z marynarką i eleganckimi spodniami są na topie i będą utrzymywały się na nim pewnie jeszcze długo. Wiosenna szafa jaką proponują nam projektanci przepełniona jest kwiatami. I choć wydaje się to motywem trywialnym, wyraża on chyba naszą tęsknotę za pierwszymi promieniami słońca.
Leginsy, spodnie czy spodenki w kwiecistych wzorach i o pastelowych barwach królują na sklepowych wieszakach. Nadal modne są pomarańcze i wyraziste kolory, które na myśl przywodzą letnie plażowanie. Sklepy obuwnicze nie dadzą nam już raczej szansy na zakup obuwia zimowego. Nowe kolekcie, które goszczą na półkach to już letnie wzory i kolory, z mocnymi akcentami kolorystycznymi. Obecnie najmodniejsze są buty na niebotycznych obcasach i platformach w kilku wariantach kolorystycznych.
Zmiany dotyczą również dodatków. Torby bawełniane – (największy wybór na stronie: http://greenprint.com.pl/produkty/torby-bawelniane), które niedawno zyskały popularność nadal utrzymują się i cieszą powodzeniem. Zmieniają się tylko nadruki. Zeszłe sezony pokazały, że najchętniej wybieraliśmy torby bawełniane z motywami ludowymi – niczym z łowickich wycinanek. Dziś możemy zakupić torby z popkulturowymi akcentami. Nie można również zapominać o apaszkach i szalikach, które również upodobały sobie wielobarwne wzory – często pastele. Pozostaje nam tylko czekać na nadejście wiosny – zwłaszcza, że zazwyczaj nasza szafa mieści dużo więcej ubrań letnich i wiosennych niż zimowych. A tych wszyscy mają już serdecznie dość.