zapach roślin

Intensywny zapach roślin bardzo często jest uciążliwy dla domowników. W odpowiedzi na potrzeby klientów na rynku pojawiają się produkty neutralizujące przykre zapachy. Mnogość środków neutralizujących skłania do zastanowienia się, który z produktów jest najbardziej skuteczny. W ofertach sklepów znajdziemy filtry węglowe, które zgodnie z zapewnieniami producentów doskonale chłoną przykre zapachy.

Czym są filtry węglowe i jaka jest zasada ich działania? Na wstępie zaznaczmy, że neutralizacja zapachu roślin jest bardzo ważna wtedy, gdy posiadamy w swoim mieszkaniu czy domu rośliny wydzielające intensywny zapach. Filtry węglowe zapewniają doskonałą filtrację pomieszczenia, w którym znajdują się silnie pachnące rośliny. Czym są filtry węglowe? To nic innego jak węgiel aktywny znajdujący się w specjalnej obudowie. Specyficzna budowa węgla aktywnego pozwala na przyklejanie się do jego powierzchni niepożądanych związków znajdujących się w powietrzu, co fachowo nazywamy absorpcją. Filtry węglowe świetnie pochłaniają również intensywny zapach roślin w pomieszczeniach uprawowych. Połączony z wentylatorem promieniowym doskonale usuwa niechciany zapach, który jest wytwarzany przez rośliny uprawne.

Dzięki filtrom węglowym neutralizacja zapachu roślin jest w stu procentach skuteczna i szybka. Co więcej filtry węglowe pozwalają również na oczyszczenie powietrza z pyłów znajdujących się w zanieczyszczonym otoczeniu. Oprócz usuwania pyłów oraz nieprzyjemnych zapachów filtry węglowe znakomicie radzą sobie również z neutralizacją gazów oraz niepożądanych oparów.