Jak mówiła Marilyn Monroe najlepszymi przyjaciółmi kobiety są brylanty. Biżuteria od zawsze wzbudzała pożądanie. Zarówno biżuteria złota jak i ta wykonana z innych metali szlachetnych była przedmiotem który sprawiał, że przez wieki starano się zdobyć biżuterię każdymi możliwymi środkami. Naszyjniki damskie (sprawdź tu: http://www.lodzinscy.com/pl/28-naszyjniki), kolie i obrączki złote to bardzo często rodowe skarby, które przekazywano we wianie. Biżuteria miała przede wszystkim być inwestycją i zabezpieczeniem na przyszłość. W trudnej sytuacji finansowej sprzedaż złota pomagała niejednokrotnie przetrwać niejednej rodzinie.
Obecnie biżuterię również traktujemy jako swego rodzaju inwestycję, jednak liczy się dla nas bardzo jej wartość estetyczna. Nie każdy jubiler Kraków prowadzi skup metali szlachetnych – zajmują się tym specjalne punkty, które narzucają ceny skupu i sprzedaży złota. Ten materiał nadal jest znakomitym sposobem na „zamrożenie” pieniędzy. Oczywiście istnieje ryzyko, że ceny złota zaczną spadać, jednak jak do tej pory utrzymują się na w miarę stabilnym poziomie.

Spadek wartości złota przyczyniłby się do ogromnych strat i jeszcze większego kryzysu. Banki posiadają pokrycie pieniędzy właśnie w złocie. Na szczęście nie grozi nam drastyczny spadek wartości tego metalu szlachetnego. Złota nie da się bowiem wytworzyć – jest ono wynikiem naturalnych procesów zachodzących przez wieki. Dlatego właśnie tak kochamy biżuterię: mając świadomość, że jest ona prawdziwa, unikatowa i jedyna w swoim rodzaju. Podobnie jest również z perłami: te naturalne, powstałe dzięki działaniu natury krople są piękne właśnie z racji swojej oryginalności.
Gdybyśmy znajdywali i wydobywali znacznie większe ilości pereł nie miałyby one takiej wartości. Najdroższe są te, które powstały nie w hodowlach, ale w środowisku całkowicie naturalnym.