medyczna marihuanaPreparaty z konopi to absolutna nowość na rynku kosmetycznym dlatego, że do tej pory, konopie siewne całkowicie niesłusznie utożsamiano z konopiami indyjskimi, które wykazują właściwości psychoaktywne. Konopie siewne pochodzą z Azji Środkowej, a ich niezwykłe właściwości znane są tam od dawna. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że konopie medyczne wykazują pozytywne działanie dla człowieka.

Dlaczego warto sięgnąć po preparaty na bazie konopi? Konopie siewne mają przede wszystkim niezwykle cenny wpływ na stan skóry oraz włosów. Dlatego też po kosmetyki konopne powinny szczególnie sięgać osoby, które borykają się z trudno gojącymi się ranami, a także chcące pozbyć się zaczerwień, podrażnień oraz stanów zapalnych skóry. Tego rodzaju kosmetyki można również stosować w celu odżywienia, zmiękczenia oraz wygładzenia skóry ciała. Kosmetyki konopne przyczyniają się również do szybszego wzrostu włosów, redukują ich wypadanie, a także poprawiają ich ogólną kondycję. Regularne stosowanie preparatów konopnych sprawi, że włosy będą lśniące i wygładzone. Konopie medyczne wykorzystuje się przede wszystkim do produkcji mydeł, kremów oraz balsamów. Warto również dodać, że kosmetyki konopne mogą także stosować osoby ze skórą wrażliwą, skłonną do alergii.

Preparaty konopne poleca się osobom chorującym na atopowe zapalenie skóry oraz łuszczycę. Kosmetyki na bazie konopi są w 100 % naturalne. Odżywiają, nie powodują podrażnień, a ponadto tworzą na skórze barierę ochronną, która stanowi zabezpieczenie przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak mocne słońce czy mroźny wiatr.