Kostka brukowa to rzecz, którą znajdziemy wszędzie wokół nas. Jak tylko okiem sięgnąć, wszystko pokryte kostką. Kładziemy ja wszędzie: na podwórkach, skwerach, placach, wykładamy nią ścieżki rowerowe, alejki w parkach, nawet na cmentarzach. Kostka brukowa zrobiła wręcz oszałamiającą karierę. Nie ma chyba innego materiału, który cieszyłby się takim szerokim zastosowaniem. Jeśli zastanowimy się głębiej nad tą kwestią, to okaże się, że dzięki niej możliwe stało się uporządkowanie otaczającej nas przestrzeni. Tak jest zarówno wokół każdego domu, jak i w miejscach publicznych.


Kostka brukowa jest powszechnie dostępna, bo na rynku funkcjonuje bardzo wiele firm, które zajmują się jej wytwarzaniem, a nawet oferują usługi w zakresie jej układania. Ktoś, kto chciałby wyłożyć sobie kostką brukową obszar wokół domu, bez problemu znajdzie wykonawców tej usługi. Praktycznie w każdym rejonie Polski funkcjonuje jakiś większy producent tegoż artykułu, więc i koszty całej inwestycji będą nieco mniejsze, gdy zamówimy materiał u lokalnego jej wytwórcy niż w przypadku, kiedy musielibyśmy korzystać z oferty przedsiębiorcy z drugiego końca kraju.
Warto jeszcze podkreślić, że dzisiejsza kostka brukowa to nie tylko co najmniej kilkanaście różnych rodzajów, ale także wielość odcieni. Każdy więc może dopasować sobie kolor obejścia do koloru elewacji budynku.
Szare bloczki sprzed lat ustąpiły miejsca kolorowym bryłom o różnych kształtach, z których można z powodzeniem komponować bardzo czasami oryginalne wzory.
I jeszcze jedna kwesta. Jeśli ktoś zamierza położyć kostkę, to musi wiedzieć, jakiego typu ma być to produkt, bo inną kostkę położymy na podjeździe do garażu, a inną wokół domu.