Docieplania domów i prace związane z wymianą dachów są jednymi z najbardziej kosztownych i niebezpiecznych praca jakie wykonujemy. W przypadku bloków i dużych osiedli zawsze zajmują się tym firmy budowlane, które muszą uczestniczyć w przetargach. Są to więc profesjonaliści, którzy przeszkoleni są zarówno w pracach na wysokościach jak i w rzemiośle. Inaczej wygląda to w przypadku domów jednorodzinnych, gdzie często wykonują je sami mieszkańcy tych domów. Niestety często kończy się to albo nieodpowiednim uszczelnieniem powierzchni, albo po prostu niebezpiecznymi wypadkami.

Dlaczego więc laicy decydują się na podjęcie takiego ryzyka? Głównym powodem są zazwyczaj pieniądze. Zakup samych materiałów jest tu już bardzo dużym wydatkiem. Jednak nie warto porywać się na tak niebezpieczne kroki – dla bezpieczeństwa a także dla oszczędności (paradoksalnie!) warto wynająć profesjonalną firmę. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie dobrze wykonać tych prac, możemy być pewni, że skutki pojawią się wraz z pogorszeniem pogody – a wtedy często jest już za późno na poprawki.

Firmy remontowe, które zarówno kładą dachy jak i ocieplają budynki są przede wszystkim przeszkolone. Każdy pracownik musi przejść specjalistyczne kursy takie jak chociażby kurs montażysty rusztowań (sprawdź na http://rockmaster.com.pl/pl/oferta/szkolenia). To wymóg priorytetowy, gdyż bezpieczeństwo w branży budowlanej jest najważniejsze. Nikt nie zgodzi się na zatrudnienie pracownika niewykwalifikowanego w tym względzie. Niemal w całej Unii Europejskiej obowiązują normy, które regulują zatrudnianie pracowników. Każdy z nich musi przejść tak zwane kursy scc, których zwieńczeniem jest egzamin i certyfikat scc

Kursy te są specjalistycznymi szkoleniami, które kładą szczególny nacisk na kwestie bezpieczeństwa pracy – bez certyfikatu nie może zostać zatrudniony w tego typu firmach ani pracownik fizyczny ani biurowy czy administracyjny. Pokazuje to jak ważne są zasady i reguły bezpiecznej pracy w trudnych warunkach – zwłaszcza na wysokościach.

Zobacz czym zajmuje się budownictwo inżynieryjne na http://www.titan.com.pl/firma/o_nas.html