Kremacje zwłok to inaczej ciałopalenie, spala się zwłoki i pozostaje wtedy tylko proch, który w naszym kraju należy pochować.
Dzisiaj kremacja jest uznawana już przez wiele religii, staje się też coraz bardziej popularna i jest to jedna z najtańszych form pogrzebu.
Dzisiaj buduje się bardzo dużo krematoriów, występują już w coraz to większych miastach. Firmy pogrzebowe, które nie posiadają krematorów też mają w swoje ofercie pogrzeby, które polegają na spopielaniu zwłok.

Przed kremacją ciało zmarłego przygotowywane jest tak jak do tradycyjnego pogrzebu. Dzisiaj w naszym kraju kościół katolicki zgadza się z tą forma pogrzebu, jednak proponuje wpierw pożegnanie ciała w kościele a następnie spopielenie go.
Koszt samej kremacji to około 600-800 zł, do tego dochodzi zakup specjalnej trumny bez żadnych okuć oraz zakup urny na prochy. Najdroższy jest zakup miejsca w kolumbarium na cmentarzu. Koszt ten to około 2000 – 2500 zł. Przygotowaniem zwłok, dowozem i wszystkimi innymi formalnościami zajmie się zakład pogrzebowy. Uważa się, że ten rodzaj pochówki jest o wiele tańszy niż tradycyjny pogrzeb.

Reasumując kremacja zwłok jest ostatnio bardzo popularna, uznawana też jest w końcu przez kościół katolicki. Cena takiego pochówki jest znacznie mniejsza niż pogrzebu tradycyjnego. Urnę można także pochować w ziemi w normalnym grobie a to znacznie obniżyć może koszt pogrzebu. Wiele osób przekonuje się również to tego rodzaju pogrzebów i w ten sposób chowa swoich bliskich. Kremacja jest tematem bardzo przykrym, zwłaszcza jeśli dotyczy naszych bliskich.

Zobacz: Kremacje Kraków