Chyba każdy z nas spotkał się kiedyś w swoim życiu z sytuacją, kiedy musiał przesłać cos do innego kraju. Przesyłki taki różnią się od przesyłek krajowych, przede wszystkim ceną, jaka należy uiścić za nie, a po drugie formą wysyłki.

O ile przesyłki na terenie jednego państwa są dosyć bezpieczne, o tyle przewożenie przesyłek przez granice różnych krajów wiąże się z różnorodnymi niebezpieczeństwami. Przede wszystkim przesyłki te mogą zostać poddane kontroli na granicach, punktach celnych i w razie jakichkolowek podejrzeń mogą zostać otwarte, a nawet zniszczone, jeżeli służba celna podejrzewa przewożenie w nich niebezpiecznych substancji. Po drugie, aby wysłać paczkę za granicę możemy skorzystać tak naprawdę z dwóch rozwiązań. Możemy wysłać paczkę pocztą, jednak nie każdy poczcie ufa i dlatego większość ludzi wynajmuje firmy kurierskie. Firmy takie mają posiadają specjalnie przeszkolonych kierowców, którzy na drodze czują się jak ryba w wodzie i którzy nie boją się zabłądzenia, nawet w obcym kraju. Czasami bowiem poszukiwania miejsca docelowego mogą być skomplikowane i nawet GPS może okazać się nie pomocny. Firmy kurierskie z reguły działają bardzo sprawnie, szybko i solidnie. To są właśnie najbardziej charakterystyczne cechy tego typu usług. Dlatego też idealnie nadają się właśnie dla przesyłek międzynarodowych.

Usługi kurierskie są z reguły również tańsze niż przesyłki zwykłą pocztą słane. Dlatego tym bardziej opłaca się wysłać paczkę kurierem, niż narażać ją na zagubienie drogą tradycyjnej poczty. Takie przesyłki są opłacalne zwłaszcza jeżeli ich waga jest duża. W przypadku przesyłek listowych, tradycyjna poczta powinna wystarczyć. Natomiast jeżeli zależy nam na szybkości, to właśnie firmy kurierskie sprawdzają się tutaj najlepiej.