Co według najstarszych ludzi na świecie jest sekretem długowieczności? Otóż nie ma jednej receptury, ale mamy za to wiele różnych metod na to, by nasze ciało nie starzało się zbyt szybko i byśmy żyli dłużej. Co więc najczęściej wymieniają osoby, które mają naprawdę sędziwy (ponad normę) wiek? Przede wszystkim – radość życia i optymizm! To właśnie uśmiech, brak stresu i odpowiedni dystans do siebie i świata. I odpowiednia higiena życia, bo przecież bez niej nie jesteśmy w stanie przeżyć w zdrowiu i szczęściu wielu lat. A co składa się na tak zwaną higienę życia? Przede wszystkim zdrowy sen, aktywność fizyczna i najważniejsze umiar!

Zasada umiaru znana była już w złotych czasach narodzin filozofii greckiej i kryła się pod stoicką maksymą Aurea mediocritas – złoty środek. Warto wszystko mieć bowiem wyważone i nie przesadzać z niczym w żadną stronę. To nie tylko wpływa na stan naszego organizmu, ale również psuje charakter. Powróćmy jednak do sedna: dzisiaj zapominamy przede wszystkim o wysiłku fizycznym, który jest niezbędny byśmy mogli dobrze funkcjonować. Jeśli nie mamy wystarczająco motywacji, a nasz zapał jest raczej słomiany, w tym szczytowym, optymistycznym okresie, gdy zapalimy się do ćwiczeń, wynajmijmy specjalistę. Trener personalny Kraków http://zacznijcwiczyc.pl/ czy instruktor pozwoli nam dłużej wytrwać w postanowieniach a docelowym efektem jest przecież nabycie dobrych nawyków.

Ruch to również przyjemność – a endorfiny są chyba najlepszymi na świecie przedłużaczami życia! Warto więc dbać o wszystko co je przynosi – również seks! Nie bójmy się takich miejsc jak sex shop Kraków  www.wieczor.net! Bawmy się miłością i wspólnymi chwilami z bliską osobą – przecież to znakomity sposób, by nasze życie stało się bardziej kolorowe! I jeszcze jedno – otaczajmy się pozytywnymi osobami, które zarażać nas będą swoim optymizmem!