Dobre zaprezentowanie produktu jest kluczem do sukcesów w sprzedaży towarów. Dlatego tak ważne są dobre zdjęcia, które może wykonać fotograf reklamowy. Zajmuje się on wykonywaniem fotografii przedstawiających produkty z przeróżnych branży, na przykład spożywczej, czy kosmetycznej. Dba on o dobre oświetlenie zdjęć, dobór najbardziej odpowiednich kadrów oraz korzystne rozmieszczenie produktów.

Fotograf reklamowy pracuje nie tylko nad pojedynczymi projektami. Można mu powierzyć wykonanie zdjęć do całej kampanii reklamowej.

Warto również dodać, że fotografia reklamowa, a dokładniej fotografia produktowa staje się popularna nie tylko w reklamach telewizyjnych, czy prasowych, a także przy prezentowaniu towarów w internecie. Można zlecić wykonanie zdjęć do sklepu internetowego i katalogu.

Rosnącym zainteresowaniem fotografia produktowa cieszy się także na blogach. Autorzy wykorzystują ją na ogół przy prezentowaniu ubrań, gadżetów elektronicznych i innych akcesoriów. Wykorzystują ją również by móc pokazać swoim czytelnikom jakich produktów spożywczych używają w swojej diecie, co czytają lub jaki sprzęt sportowy wykorzystują.

Poza fotografią produktową prężnie rozwija się również fotografia biznesowa. Na stronach dużych firm i korporacji umieszczane są zdjęcia produktów wytwarzanych przez dane przedsiębiorstwo. Takie fotografie ułatwiają potencjalnym kontrahentom podjęcie decyzji czy chcą się zaangażować we współpracę.

Fotografia biznesowa objęła również pracowników, ponieważ coraz popularniejsze staje się wykonywanie zdjęć grupowych wszystkich zatrudnionych.