Jak ważna jest zabawa w rozwoju dziecka, nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Pełni funkcje nie tylko odprężające, ale również edukacyjne. Jednak współcześni rodzice pamiętając swoje zabawy z dzieciństwa i obserwując jak bawią się ich dzieci, często mają wątpliwości. Zewsząd słychać o ilości posiadanych zabawek, które leżą nieużywane. To powoduje, że rodzice czują się w potrzasku. Chcą zadbać o swoje dzieci, lecz gubią się w szeregu oferowanych zabawek. Warto przyjrzeć się swojemu dziecku, zastanowić się, czym samemu lubiło się bawić w dzieciństwie ipostawić na sprawdzone rozwiązania.

Jednym z nich są właśnie lalki dziecięce. Nie ma dziecka, które by się nimi nie zainteresowało. Mogą one mieć również wiele funkcji. Oprócz bycia rekwizytem mogą być formą przyjaciela i powiernika. Tak naprawdę opcje są nieograniczone. Zabawa taka może pomóc w rozwoju wyobraźni, empatii, ale również w doskonaleniu sprawności językowej naszego dziecka. Ponad to, lalka świetnie sprawdzi się przy zabawie w odgrywanie ról, która to zabawa jest istotna przy przystosowaniu społecznemu dziecka. Nie można zapomnieć, że lalki dla dzieci wspomagają rozwój manualny. Wszelkiego rodzaju ubieranie, rozbieranie, czesanie, noszenie, tulenie to wszystko wspomaga motorykę małą, która będzie miała znaczenie np. w szkole.

Wybór lalek jest dziś bardzo szeroki i bogaty. Sprytny Miś to miejsce tworzone z sercem aby wspomóc rozwój dziecka w najmłodszych latach. Warto na poszukiwania idealnej lalki wybrać się razem z dzieckiem i pozwolić mu zdecydować. Może się okazać, że będzie to jego ulubiona zabawka.