Sport zawodowy i wyczynowy wymaga ogromnego poświęcenia, które podjąć mogą niemal wyłącznie prawdziwi pasjonaci. Codzienne, wielogodzinne treningi uprawiane przez wile lat nie pozostają obojętne nie tylko dla stylu życia, ale i dla zdrowia sportowców. Dieta, ograniczona ilość czasu na życie prywatne oraz odpowiedni tryb życia jest dużym poświęceniem, które pozytywnie odbija się na zdrowiu, ale może mu również zaszkodzić. Każdy rodzaj sportu uprawiany przez wiele lat, ma swoje późniejsze konsekwencje dla zdrowia. Najpoważniejszą dolegliwością, która może dotykać sportowców są bolące stawy, które poprzez wieloletnią, intensywną pracę mogą być bardziej podatne na infekcje i zapalenia.
Niepokojącym objawem może być ból kolan lub ból stawu biodrowego bądź innych stawów. Są to niezwykle wytrzymałe części naszego organizmu, jednak przez nadmierne ich przeciążane bądź indywidualne skłonności łatwiej ulegają zużyciu. Bolące kolana są często spowodowane zapaleniem stawów. Chrząstka utrzymująca nasze stawy w odpowiednim stanie może ulegać ścieraniu przez niedostateczną ilość wydzielanego śluzu. Oczywiście bóle kolan nie muszą być spowodowane wyłącznie problemami ze stawami, jednak długotrwały, powracający ból, jest już niepokojącym objawem. Takie dolegliwości powinny zwrócić uwagę sportowca – uniemożliwiają one zresztą efektywne trenowanie a z czasem mogą doprowadzić do trwałych zmian, które staną się czynnikiem wpływającym na zakończenie kariery.
Obecnie możemy jednak skutecznie chronić nasze stawy – nawet jeśli intensywnie je nadwyrężamy. Preparat na stawy dostępne w aptekach sprzyjają odpowiedniemu nawilżeniu chrząstki i jej odbudowie. Preparaty na stawy powinny działać kompleksowo i eliminować wszelkie problemy. Dlatego też możemy chronić się takimi produktami jak tabletki na stawy działającymi od wewnątrz, jak i maściami łagodzącymi ból i poprawiającymi stan naszych kolan.