Pamiętacie jak duża wagę do swojego wyglądu przywiązywaliście gdy byliście nastolatkami? Ten ciężki – dla wszystkich wokół również, wiek, charakteryzuje się właśnie również tym, że przez swój wizerunek chcemy pokazać to kim jesteśmy, co nas interesuje i jak chcielibyśmy być postrzegani. Młodzieżowa moda nie zna więc kompromisów – zmienia się jednak z pokolenia na pokolenie i zawsze oburza większość przedstawicieli starszego pokolenia. Co więc dzisiaj jest modne w świecie nastolatków?

Moda bardzo się zmieniła. Dziś dziewczyny noszą ubrania damskie, które doskonale pasowałyby ich starszym siostrom. Dawniej hitem mody były koszulki z nadrukiem (zobacz na www.greenprint.com.pl) przedstawiające najpopularniejsze w tym czasie zespoły i wokalistów oraz koszule flanelowe w kratę, które zresztą do dziś znajdują wielu wielbicieli. Pamiętacie jak pumeksem albo żyletką przecinało się jeansy? Dzisiaj młodzież kupuje takie w sklepach. Nie mogę nadziwić się patrząc na ten fenomen – zbyt drogie a w dodatku dość marnej jakości spodnie, które od nowości stylizowane są na zniszczone. Czasem wyglądają gorzej niż niejedne  spodnie, które wyciągam z dna szafy, jak z lamusa.

Będąc latem w jednym z większych sklepów sieciowych zauważyłam powrót tego wszystkiego, co lata świetności przezywało już w okresie mojej młodości. Koszulki z wizerunkami zespołów z lat osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych, wyciągnięte swetry, naszywki i ćwieki. Wszystko oczywiście od nowości już nieco potargane. I oczywiście „konwersy” wiecznie modne trampki, których nie mogło zabraknąć w szafie żadnego młodego człowieka. I choć kiedyś nie było aż tylu ich rodzajów, dzisiaj możemy wybierać z niezliczonej ilości kolorów, wzorów a nawet czasem i… fasonów!

I choć kiedyś nie było aż takiego wyboru, miały swój niepowtarzalny urok… Zresztą zawsze wydaje nam się, że to co pamiętamy z naszej młodości było lepsze od tego, co spotyka nas w chwili obecnej. Nie koniecznie to obiektywna opinia – po prostu łączymy to z młodością, gdy mieliśmy również inne nastawienie do życia!