sublimacja koszulki

Druk sublimacyjny na tkaninach to coraz powszechniejsza metoda ozdabiania ubrań. Polega na przenoszenie na tkaninę poliestrową lub dzianinę wzorów uprzednio przygotowanych na transferowym papierze. W technice tej wykorzystuje się właściwości pigmentów sublimacyjnych, które podczas podgrzewania przechodzą bezpośrednio ze stanu stałego w gazowy, a następnie są absorbowane przez włókna poliestrowe. Dzięki użyciu specjalnych maszyn, tkaniny nie tracą swoich właściwości technicznych, dzięki czemu nadruki mogą być stosowane nawet na ubraniach sportowych.

Sublimacja koszulki, lub innej odzieży, jest techniką umożliwiającą nadruk nawet skomplikowanych elementów, takich jak drobne wzory czy zdjęcia. Nadruki są odporne na ścieranie, dzięki czemu nawet po wielokrotnym praniu nie tracą kolorów i się nie zamazują. Nie blakną także pod wpływem promieni słonecznych. Technikę sublimacji wykorzystuje się nie tylko do zamieszczania nadruków na odzieży, ale także przy produkcji smyczy promocyjnych, piórników czy toreb. Sublimacja doskonale sprawdzi się także w przypadku obrusów czy innych elementów dekoracji wnętrz.

Duża zaletą techniki sublimacyjnej jest także fakt, że umożliwia ona zmieszczenie na tkaninie dowolnego wzoru. Można więc wykorzystać zdjęcia, by zaprojektować unikalną koszulkę czy poduszkę albo z użyciem dowolnego wzoru stworzyć jedyny w swoim rodzaju obrus czy materiałową torbę. Co więcej, technika sublimacyjna nie jest droga, dlatego możemy zrealizować zamówienie w bardzo przystępnej cenie.

Na stronach internetowych firm zajmujących się sublimacją tkanin zazwyczaj znajduje się specjalny kreator wydruku. Z jego pomocą możemy dokładnie zaplanować, jak będzie wyglądał dany wzór i w którym miejscu na tkaninie ma być umieszczony. Z kolei wizualizacja pozwoli nam lepiej wyobrazić sobie gotowy produkt.

Więcej informacji o sublimacji znajdziesz tutaj: http://karguii.pl/druk-sublimacyjny-na-tkaninach.html