concrete-1646788_960_720Tynkowanie maszynowe to technologia coraz popularniejsza.
Coraz częściej zastępuje ona stare, ręczne metody tynkowania ścian wewnętrznych jak i zewnętrznych. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na znacznie krótszy czas wykonania a przy tym porównywalną albo i niższą cenę wykonania. Wydajność agregatu tynkarskiego obsługiwanego przez wprawną ekipę może być nawet kilkakrotnie wyższa w porównaniu do nakładania ręcznego. Tynki maszynowe są szczególnie polecane na dużych powierzchniach, wówczas opłacalność takiego rozwiązania jest jeszcze większa. Ponadto wykonanie maszynowe cechuje się większą gładkością i mniejszą ilością odpadów. Zasadniczo pod względem użytych materiałów możemy wykonać trzy rodzaje tynków: gipsowe, cementowo-wapienne lub wapienne.
Użycie maszyn pozwala również wykonywać różnego rodzaju wylewki podłogowe. Podobnie jak w przypadku tynków posadzki wykonane tą metodą są tańsze na dużych powierzchniach, gładsze i odporniejsze na uszkodzenia. Dwie ostatnie zalety uzyskuje się dzięki procesowi mechanicznego zacierania. Wylewki maszynowe (litbud.pl/wylewki_maszynowe.html) nie wymagają też dodatkowego stosowania mas wyrównawczych ani wylewek samopoziomujących. Czas ich wykonania jest znacznie krótszy w porównaniu do prac ręcznych.
Na rynku istnieje szeroka gama firm oferujących tynki i wylewki maszynowe. Warto rozważyć ten rodzaj wykonania, gdyż niesie on ze sobą wiele zalet.