Macie dość gwarnych ulic, szumu samochodów i tłumów przeciskających się przez chodniki? Ja czasem chciałabym uciec do głuszy i zamieszkać na którejś z pięknych górskich połonin. Życie w mieście ma swoje niezaprzeczalne zalety, bez których nie wyobrażam sobie życia, jednak ciągnie mnie na wieś – tam, gdzie można poczuć prawdziwą przyrodę i tchnienie natury, gdzie można zachwycić się pięknem stworzonym przez Matkę Naturę. Nieprawdą jest, że większość turystów wyjeżdża na wczasy tylko do najbardziej zatłoczonych kurortów, gdzie stoi stragan na straganie – tak twierdzą Ci, którzy sami zapuszczają się w te miejsca. Niestety nie można zaprzeczyć, że na przykład Zakopane powoli staje się nie stolicą Polskich Tatr, ale jednym wielkim jarmarkiem, który świeci i gra przez liczne pamiątki sprowadzone prosto z Chin.

Nie wspominając o zatłoczonych szlakach górskich i kolejkach  na wyciągi. Są jednak takie miejsca, w których możemy naprawdę odpocząć – schroniska górskie na mniej obleganych i trudniejszych szczytach. Samotna wyprawa w góry to niestety to, na co nie wszyscy mogą sobie pozwolić (lub nie mają na to ochoty) jednak taka wyprawa może być naprawdę dużym przeżyciem. Oczywiście pod warunkiem, że jesteśmy wprawieni w takich wycieczkach a pogoda pozwala na bezpieczne przejście szlaków.

Miłośnicy przygód, którzy pragną zasmakować nieco innej przyrody, klimatu i kultury znajdą to czego szukają na szlakach gruzińskich. Ja mogę tylko szczerze zazdrościć takiej wyprawy 🙂 Sama chętnie wybrałabym się na kaukaskie zbocza. To jednak już znacznie poważniejsza wyprawa – przede wszystkim musi być bardzo dobrze przygotowana. Wycieczki do Gruzji (oferta na http://czajkatravel.pl/) są obecnie prowadzone przez doświadczonych przewodników. A to bardzo ważne, by w tym kraju mieć przewodnika, który mógłby nas oprowadzić bezpiecznie po tej pięknej krainie – słynącej z oszałamiających okoliczności przyrody, wspaniałego jedzenia i niezwykle gościnnych ludzi.