cumberland-island-salt-marsh_lCzas wakacji to najprzyjemniejszy moment w roku. Zwłaszcza jeśli wybieramy się na niezapomniany urlop. Polacy najchętniej odwiedzają takie kraje jak Egipt czy Tunezja. Głównym powodem wyboru tych afrykańskich krajów jest z całą pewnością to, że nie nalezą one do najdroższych, a dodatkowo, zawsze jest tam ciepło i słonecznie. Pogoda dla Polaków jest szczególnie istotna, ponieważ w naszym kraju nie zawsze można liczyć na dużą ilość słońca. Nasi rodacy lubią wygrzewać się na plaży lub przy basenie. Niektórzy chętnie uprawiają sporty wodne.

Poza Afryką, polscy turyści często wybierają się do Europy Zachodniej. Popularne kierunki wyjazdów to przede wszystkim Włochy, Francja czy też Hiszpania. Coraz więcej osób myśli jednak o wycieczkach do nieco innych, bardziej oryginalnych miejsc. Urlop w egzotycznych, azjatyckich krajach niewątpliwie może być niezapomniana przygodą. Jeżeli myślimy o Azji, jako kierunku wyjazdu na wczasy Gruzja http://czajkatravel.pl/może być świetnym miejscem na spędzenie letniego urlopu. Jest to kraj jeszcze niezbyt dobrze znany polskim turystom, chociaż ostatnimi czasy coraz więcej osób wybiera się do tego państwa.

Jeżeli zdecydujemy się na wyjazd do Gruzji to obowiązkowo powinniśmy zwiedzić stolicę kraju, czyli  Tbilisi. Zakwaterowanie znajdziemy w hotelach o wysokim standardzie.

Niewątpliwie w planie wycieczki po stolicy powinna się znaleźć stara część miasta. Warto także odwiedzić ogród botaniczny. Na uwagę zasługuje również forteca Narikala. Spędzając urlop w Gruzji warto posmakować tradycyjnej kuchni gruzińskiej, która serwowana jest w wielu ekskluzywnych restauracjach.

Wśród azjatyckich krajów, które poza Gruzją warto odwiedzić, na pewno należy wymienić Chiny, Japonię czy Tajlandię. Każdy kraj ma swój specyficzny i wyjątkowy klimat, który zachwyca turystów z całego świata.