queen-elizabeth-park_lGdy spadnie pierwszy śnieg a mróz przypomni o swoich wątpliwych urokach część z nas zaszywa się w domowym zaciszu by jak najmniej czasu spędzać na zewnątrz – w zimnie i wszechobecnej bieli. Jednak część z nas jest urodzonymi zimorodkami, którzy tylko czekają na pierwszy, prawdziwy dzień zimy, gdy śnieg pozwoli na zimowe sporty. Już tak się utarło, że w naszej strefie klimatycznej, pogoda jest zmienna i kapryśna. Długo każe czekać na nadejście pełni lata – podobnie jak i zimy. Jednak kiedy mróz ściśnie a stoki i drogi pokryją się śniegiem nie czekamy długo!

Pierwsze zimowe weekendy zawsze wiążą się z najazdem turystów w kurortach i na stokach. Jednym z takich miejsc, które jest niemal stolicą zimowych sportów jest Szczawnica. To wyjątkowe miejsce cieszy turystów zarówno zimą jak i latem, choć to właśnie zła macocha zima jest tu szczytem sezonu.  Tom bardziej, że  tutejsi przedsiębiorcy i animatorzy kultury nie próżnują! Już nawet Szczawnica noclegi oferują swoim gościom szereg dodatkowych usług. Udając się więc na zimowy weekend w góry możemy liczyć na moc atrakcji: nie grozi nam nuda!

 Szczawnica hotele pensjonaty w swojej ofercie posiadają również takie rozrywki jak kulig w górach, regionalne jedzenie  i alkohole oraz szereg innych dodatków. W zależności od tego, czego oczekujemy po wyjeździe, możemy liczyć albo właśnie na zetknięcie z góralską, prawdziwą kulturą lub z dostępnością takich atrakcji jak sauny, baseny, SPA i inne. Mamy więc tu ofertę zarówno dla mieszczuchów, szukających bardziej współczesnych rozrywek jak i dla osób, które szukają prawdziwej tradycji i góralskiej natury. Zima jest doskonałym czasem, by zorganizować sobie wczasy. I choć zazwyczaj jest to dość utrudnione przez ferie zimowe naszych dzieci, możemy wybrać czas świąteczny jako doskonałą okazję do wyjazdu. Chyba, że nie wyobrażamy sobie wigilii poza własnym domem!