nawożenie roślinRośliny, które hodujemy mają znacznie utrudnione warunki życia. Wynika to z faktu, iż środowisko w jakim żyją zazwyczaj nie spełnia ich naturalnych potrzeb. Aby hodowane przez nas rośliny rosły i kwitły bujnie, niezbędne jest stosowanie specjalnie przygotowanych środków do ich uprawy. W tej roli najlepiej sprawdzają się nawozy do roślin.

Przykładem ich zastosowania mogą być hodowle doniczkowe prowadzone przez nas w domach czy ogrodach. Ziemia znajdująca się w donicach jest oddzielona od środowiska naturalnego (gleby) i przez to znacznie od niego uboższa. Celem nawozów jest wzbogacenie gleby w niezbędne dla roślin składniki pokarmowe. Skład nawozów może się różnić w zależności od ich zastosowania. Wyróżnić można nawozy mineralne, wapniowe, naturalne, organiczne oraz niekonwencjonalne.

Firma BioBizz oferuje bogaty wybór różnorodnych nawozów pobudzających wzrost roślin i zwiększających jakość ich kwitnienia. Każdy z rodzajów oferowanych przez nią środków charakteryzuje się innym składem i technologią produkcji. Jeżeli jesteśmy miłośnikami roślin kwitnących jesienią, warto zainteresować się marką Advanced Nutrients, która specjalizuje się w produkcji nawozów dla roślin dnia krótkiego.

Rośliny takie kwitną dopiero, gdy okres ciemności w ciągu doby jest wystarczająco długi, kosztem krótkiego dnia. Decydując się na dany nawóz należy pamiętać, że różne gatunki roślin mają odmienne zapotrzebowanie na poszczególne składniki mineralne. Jeśli chcemy osiągnąć zamierzony efekt w naszej hodowli, niezbędne jest wzięcie tych różnic pod uwagę.