nowe mieszkania Nowa Huta - deweloper SalwatorAby zakwalifikować się do projektu „Mieszkanie dla młodych” i móc kupić własne mieszkanie w Krakowie z dopłatą rządową należy spełnić ściśle określone kryteria. Przede wszystkim niezbędny jest wkład własny. O dopłatę do inwestycji mogą starać się osoby, które nigdy nie były właścicielami posiadłości. Kolejną zasadą jest kryterium wiekowe. Jakie dodatkowe warunki należy spełnić, aby z powodzeniem móc starać się o dofinansowanie na własne mieszkanie?

Beneficjenci programu „Mieszkanie dla młodych” w Krakowie najczęściej decydują się kupować nowe mieszkania w Nowej Hucie – http://www.salwator.com.pl/nowe-mieszkania/nowa-huta/karta-informacyjna – na przykład od wskazanego tutaj dewelopera Salwator. Czemu akurat Nowa Huta? Oczywiście z prostego powodu – cena za metr jest tam niższa, co z kolei pozwala spełnić kryterium ubiegania się o dopłatę. Dofinansowanie z budżetu państwa jest podstawową formą wsparcia, która umożliwia otrzymanie od 10 do 20% dopłaty na zakup własnego mieszkania czy to w Nowej Hucie czy innej lokalizacji nieco bardziej oddalonej od samego centrum Krakowa.

Istotną kwestią jest, iż potencjalne lokum, na które zamierzamy otrzymać kredyt, musi mieścić się w odpowiednim limicie. Otrzymanie kredytu hipotecznego z dopłatą będzie możliwe tylko wówczas, gdy mieszkanie na przykład w Nowej Hucie, wybrane przez osoby bezdzietne lub posiadające maksymalnie dwójkę potomków, nie przekracza 75 metrów kwadratowych. W przypadku chęci nabycia domu jednorodzinnego wymagany metraż to maksymalnie 100 metrów kwadratowych.