through-the-woods-2_lPolskie kurorty zimowe mają się świetnie – przynajmniej przez dwa miesiące w roku. Współczesna turystyka i jej tendencje zmuszają osoby związane z tą branżą do wprowadzania szerokich zmian i poszerzania swojej oferty, tak by sezon trwał tu cały rok. Obecnie na dużą uwagę i pochwałę zasługuje Szczawnica. Ta niewielka miejscowość ściąga do siebie wielu zapalonych miłośników narciarstwa i innych sportów zimowych. Ale nie tylko. Miejscowy przedsiębiorcy postarali się, by turyści mieli tu zajęcie nie tylko na stoku. Do Szczawnicy tłumnie przyjeżdża się również latem.

Od wielu lat Szczawnica jest uzdrowiskiem, który dawniej atrakcyjny był ze względu na obecność domów wczasowych i sanatoriów. Funkcjonują one do dziś, jednak młodzi przyjeżdżają to nie tylko z tych powodów. To znakomite miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi jak i dla młodzieży: wolny czas można spędzać tu w dowolny sposób: aktywnie uprawiając sporty, zwiedzając, eksplorując przyrodę czy po prostu relaksując się w spa, na basenie lub salonie odnowy.

Powiedzenie „klient nasz Pan” to dewiza, którą opiewają chyba wszystkie  hotele Szczawnica. Można w nich bowiem nie tylko wypocząć w wygodnym łóżku. Szczawnica hotele pensjonaty oferują również wiele innych atrakcji: począwszy od regionalnych dań  i posiłków na kuligach i regionalnych zabawach kończąc. Bardzo wiele miejsc zdecydowało się na wprowadzenie do oferty możliwości pobytu zwierząt. Wczasy z psem w górach były bardzo często niemożliwe, gdyż   mało który hotel zgadzał się na pobyt czworonoga.Szczawnica noclegi to dziś nie tylko przystań na jedną noc: powoli zamieniają się również na animatorów kultury i centra zabawy.

By cieszyć się wszystkimi urokami Szczawnicy nie wystarczy przyjechać jedynie na weekend – chyba, że będziemy tu wracać systematycznie.