dlaczego remont mieszkania sprawia nam tyle kłopotówOsoby które miały w swoim życiu do czynienia z większym remontem mieszkania czy domu, czyli po prostu remontem generalnym, opisują to wydarzenie często jako totalny chaos. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to po części z próby przeprowadzania remontu jak najniższym kosztem. Jedni próbują na własną rękę, popołudniami po pracy, a jeszcze inni sięgają po usługi sąsiada, który sam nie wie co robi.

Z takim podejściem do remontu możemy się zgodzić, że jest to ogromne zamieszanie, a nawet właśnie totalny chaos. Najczęściej mamy z tego wydarzenia nieciekawe wspomnienia: bród, kurz, bałagan, huk oraz wieczne problemy z tym czy z tamtym. Niekiedy sytuacja zmuszała nas do sięgnięcia po fachowców i okazywało się, że z prób przyoszczędzenia nici.

Jednak jest to dobra nauczka  na przyszłość, że na fachowcach nie ma co oszczędzać i dlatego też, kolejny remont mieszkania zaczynamy już zazwyczaj od znalezienia dobrej ekipy, która sprawnie i fachowo przeprowadzi nas i naszych najbliższych przez tę przygodę. Dobra firma budowlana, to taka, której szef przede wszystkim będzie człowiekiem słownym, odbierze od nas telefon, bądź oddzwoni. Jeśli znajdziemy takiego fachowca to już jest połowa sukcesu.

Niestety na rynku jest wiele mało solidnych firm oferujących usługi remontowe, znaleźć tę dobrą jest trudno. I tutaj sprawdza się to, co na całym świecie czyli firma „z polecenia” naszej rodziny lub znajomych.Jeśli jednak takiej nie znajdziemy, to na pewno uda nam się odszukać porządną firmę budowlaną w sieci. Najlepiej zróbmy tak – znajdźmy trzy-cztery sensowne firmy budowlane, jak www.budorem.com.pl z Krakowa, świadczące usługi remontowe z naszego miasta, a następnie poszukajmy na ich temat opinii w sieci i wybierzmy tą która ma najlepsze oceny i referencje wystawione przez klientów.

Remont zaczynamy od sporządzenia kosztorysu, najlepiej spisać umowę na papierze, określamy w niej wszystko to, co planujemy zrobić, określamy wielkości stawek za robociznę oraz materiały oraz czas trwania remontu wraz z możliwym „poślizgiem” – który prawie zawsze się zdarza.

Następnie usuwamy wszelkie możliwe przedmioty z mieszkania, które mogą ulec zniszczeniu podczas pracy fachowców, rzeczy wartościowe, elektronikę, szkło. Pozostałe meble zabezpieczamy folią (fachowcy nie zawsze to zrobią), oraz zabieramy lub chowamy alkohol z mieszkania. Oczywiście warto podczas remontu od czasu do czasu bez zapowiedzi odwiedzić mieszkanie, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku – powodzenia!.