Obecnie coraz mniej jest tematów tabu, o których nie wypada lub nie należy mówić. Coraz bardziej liberalnie podchodzi się chociażby do spraw związanych z życiem intymnym. Normy społeczne stały się o wiele bardziej łagodne, zmienia się też indywidualne podejście do własnego ciała i seksualności. Ta swoboda nie tylko daje człowiekowi pewną wolność w kierowaniu swoim życiem, ale również może okazać się dobra także ze zdrowotnego punktu widzenia. Coraz więcej mówi się przecież o chorobach przenoszonych drogą płciową, dużo się też wie o środkach antykoncepcyjnych oraz otwarcie mówi się swoich potrzebach z partnerem lub partnerką.
Chociaż te kwestie dotyczą tak samo kobiet i mężczyzn, to jednak głównie kobiety powinny o siebie dobrze dbać i obserwować swoje ciało. Ostatecznie to przecież na nich spoczywa obowiązek wydawania na świat potomstwa. Nawet jednak te panie, które nie myślą o macierzyństwie, powinny regularnie się badać i reagować na każde niepokojące zmiany w organizmie. Najczęściej kobiety skarżą się na suchość pochwy lub pieczenie pochwy (więcej o pieczeniu pochwy: http://kobietaintymnie.pl/okres_menopauzy.html). Wiele może być przyczyn tych nieprzyjemnych dolegliwości, najczęściej jednak jest efekt stanu zapalenie pochwy spowodowanego przez bakterie. Dość popularną chorobą tego typu jest candida, która nie jest co prawda groźna, jednak może skutecznie odebrać poczucie komfortu na co dzień.
Jeśli niepokojące objawy utrzymują się przez dłuższy czas, koniecznie trzeba z problemem zgłosić się do lekarza ginekologa, ponieważ niewinne zakażenie pochwy może z czasem doprowadzić do licznych powikłań. Najczęściej pieczenie pochwy, suchość pochwy i inne zakażenia bakteryjne można leczyć za pomocą specjalnych preparatów i leków. Dość skutecznym środkiem jest chociażby Pilva fem żel, który łagodzi dolegliwości i przywraca równowagę kobiecym narządom rozrodczym.

ciąża infekcje