Ośrodki SPA cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością i przyciągają tysiące gości. Te najbardziej renomowane to duże kompleksy hotelowe oferujące specjalistyczne zabiegi kosmetyczne oraz odnowy biologicznej. Jednak na miano ośrodka SPA zasłużyć mogą również i mniejsze obiekty działające jedynie na lokalną lub regionalną skalę. Niezależnie od wielkości takiego ośrodka, zarządzanie nim nie jest zadaniem łatwym. Wielokrotnie przekonywali się już o tym kierownicy takich miejsc, którzy mieli nie tylko dbać o obłożenie ośrodka, ale również i zachęcać do korzystania z pakietów oferowanych usług. Wypoczynek w ośrodku SPA dla wielu osób jest synonimem luksusowych wakacji. To zaś wiąże się zawsze z dużymi kosztami.
Kierownik ośrodka musi więc zrobić wszystko, żeby oferta była możliwie najbardziej atrakcyjna. Przygotowywanie ofert, programów motywacyjnych i lojalnościowych nie jest zadaniem prostym, ale na szczęście znacznie ułatwia je profesjonalne oprogramowanie dla spa. Dzięki temu można nie tylko sprawnie zarządzać hotelem w ośrodku, gabinetami odnowy biologicznej, można też planować zajęcia dla wszystkich gości ośrodka. Programy dla spa pozwalają też na systematyczne generowanie raportów okresowych. Na ich podstawie można stwierdzić, w jakim czasie ośrodek cieszy się największą popularnością, z których usług najczęściej się korzysta, a na które prawie nie ma chętnych. Już na tej podstawie można podejmować decyzje dotyczące rozwoju ośrodka SPA.
Można wprowadzać nowe programy motywacyjne, pakiety usług, specjalne oferty dla par. SPA software to jednak udogodnienie nie tylko dla osób z zarządu ośrodka. Jeśli oprogramowanie dla SPA obejmuje również system programy rezerwacyjne online, to każdy chętny na taki wyjazd do spa może dokonać rezerwacji wygodnie w domu, o każdej praktycznie porze.

gabinet program