dbajac-o-zdrowie-koniecznie-zastap-swoj-olej-produktem-kokosowym
Prowadzenie zdrowego trybu życia to podstawa, aby cieszyć się przez lata dobrym zdrowiem i szczupłą sylwetką. Dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po dobrej jakości zdrowe produkty spożywcze, którymi odpowiednio zastąpić można inne – mniej wartościowe – pożywienie. Przykładem może być tutaj kokos, z którego tworzy się rozmaite produkty.

Jak pewnie większość z Was się domyśla, przede wszystkim, jest to olej kokosowy, który idealnie nadaje się do smażenia potraw. Jest on niezwykle zdrowy i dosyć skutecznie potrafi przeciwdziałać otyłości, stąd znajdzie zastosowanie w praktycznie każdej kuchni. Ponadto jego delikatny smak sprawia, że nadaje się on do robienia deserów i różnego rodzaju wypieków.

Z kolei do wypieków idealna będzie mąka kokosowa, która nie zawiera glutenu i jest zdrowszą alternatywą dla zwykłej mąki, która zazwyczaj jest niestety wysoko przetworzona i w znacznym stopniu przyczynia się do tycia.

Dobrze jest także nie słodzić, jednak są osoby, które nie mogą się obyć bez słodkich napojów. Tu rozwiązaniem może być cukier kokosowy, który jest zdrowszy od zwykłego cukru. Posiada on niższy indeks glikemiczny, przez co nie przyczynia się do zwiększenia masy ciała. Cukier kokosowy można również używać do deserów i ciast, stąd znajduje on szerokie zastosowanie w kuchni.

Jak widać, dla niezdrowych produktów zawsze znaleźć można alternatywę, która nie tylko będzie zdrowsza, ale także nie będzie znacząco wpływać na zmianę smaku. Produkty z kokosa bowiem są smaczne i przypadną każdemu konsumentowi do gustu. Jedyny minus jest taki, że są one oczywiście droższe, ale na to już nic nie poradzimy.