blood-cells_lZdrowie i przyszłość naszych bliskich jest dla nas wszystkich najważniejsze. Bezradność w obliczu choroby to najgorsze uczucie jakie może spotkać nas w ciągu całego życia. Choć medycyna nadal się rozwija a w ostatnim dziesięcioleciu zdołaliśmy posunąć się znacznie do przodu, nadal nie mamy lekarstwa na choroby, które dotykają coraz więcej osób. Nowotwory od zawsze towarzyszyły człowiekowi. Jeszcze do niedawna ich wyleczenie graniczyło niemal z cudem. Dziś niestety chorujemy znacznie częściej – mamy jednak doskonalsze metody, które pozwalają nam przezwyciężać chorobę.

Nowotwory w pojęciu zwykłego laika zazwyczaj dotykają osób w średnim wieku bądź starszych. Obecnie możemy mówić o prawdziwej pladze młodych dwudziestoparoletnich ludziach, który cierpią z powodu raka. Z czego wynika ta zmiana. Nie tylko z genów, ale może przede wszystkim z trybu życia i warunków środowiskowych w jakich żyjemy. Coraz większa ilość zjadanych konserwantów o niewiadomym działaniu, niezdrowa dieta, używki oraz  zatrute środowisko, sprawiają, że coraz młodsze organizmy przestają być odporne na zmiany. To szczególnie dotkliwe w przypadku dzieci.

Szpitale onkologiczne dla najmłodszych niestety nie narzekają na brak pracy. Na szczęście pojawiła się iskra nadziei, która może sprawić, że przyszłe pokolenia będą znacznie zdrowsze i będziemy mogli uchronić je od cierpienia i długotrwałej choroby – nawet gdy będą dorośli. Coraz więcej mówi się o instytucjach takich jak bank krwi pępowinowej, które funkcjonują od lat w Polsce i z dużym powodzeniem pomagają w leczeniu i uzdrawianiu dzieci. Banki krwi zajmują się przechowywaniem wyjątkowej substancji, jaką zawiera krew pępowinowa pobierana podczas porodu naszego dziecka. Komórki macierzyste jakie znajdują się w krwi są przeszczepiane naszemu dziecku w przypadku choroby. Bardzo dobre wyniki takich terapii świadczą o tym, że jest to jedna z najlepszych i najbardziej skutecznych sposobów na leczenie ludzi w każdym wieku.

Polecamy:  http://krewpepowinowa.pl/wlasciwosci_komorek_macierzystych.html